logo xs

Witaj

"Każdy, kto przestaje się uczyć jest stary, bez względu na to, czy ma 20 czy 80 lat. Kto kontynuuje naukę - pozostaje młody. Najwspanialszą rzeczą w życiu jest utrzymywanie swojego umysłu młodym" - te słowa Henry'ego Forda są kwintesencją podsumowującą charakter każdego ciekawego świata człowieka. Można się uczyć ciągle nie rezygnując z niczego - nadal można pracować, funkcjonować w wielu grupach społecznych, realizować swoje pasje i zainteresowania. Taka forma energii - poszukująca, ciekawa nowej wiedzy - jest tą, która odróżnia człowieka nastawionego na progres od tych wszystkich ludzi, którzy po rytualnym okresie nauki realizują schematy typowe dla swoich środowisk: praca, kariera, rodzina. Do nauki często w ogóle nie wracają, a przecież możliwości jest tak wiele.

Nasze Centrum jest jednym z miejsc, w którym dawane są możliwości rozwoju, doskonalenia talentu, jakiegoś konkretnego zainteresowania, nawet hobby. Kto bowiem zabroni magistrowi politologii stać się florystą, skoro to od dzieciństwa było jego marzeniem? Kto zabroni wybrać dla siebie - po latach nauki w liceum ogólnokształcącym - społecznie wartościową funkcję opiekuna społecznego? Nikt - to od Was, od nas zależy to kim jesteśmy, kim się staniemy, jacy będziemy. Nie rezygnujmy z nauki konkretnego zawodu, nie rezygnujmy z żadnej z form dokształcania się czy zdobywania wiedzy. Kto wie co nas czeka i w jakich okolicznościach dzięki jednej z wielu umiejętności będziemy mogli być samowystarczalni, niezależni od nikogo...?

Życzę Państwu świadomych wyborów, przemyślanych decyzji i radości z każdego zdobytego fachu. Jesteśmy dumni, że wiedzy poszukują Państwo właśnie u nas.

Dyrektor CKU Elita

 

Elita - Centrum Kształcenia Ustawicznego
Kielce 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
logo promoart